Miasto Inków w końcu dostępne także dla osób niepełnosprawnych

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Dzień zaczniemy od dobrej wiadomości. Miasto Inków w końcu stało się dostępne dla wszystkich turystów! Inkaski skarb stał się dostępny dla wszystkich podróżników, bez wyjątku.

Firma Wheel the World zajmująca się organizacją podróży dla osób niepełnosprawnych opracowała specjalną trasę, która umożliwia podróżowanie osobom, które zmagają się z ograniczeniami ruchu.

Niepełnosprawnych podróżników jest wiele na całym świecie, także w Polsce. Można poczytać historię Wheelchair Trip – o Macieju Kamińskim i Michale Woroch, którzy przemierzyli Amerykę Południową na wózkach inwalidzkich. W 371 dni przemierzyli obie Ameryki, piętnaście państw, przebyli ponad 45 tysięcy kilometrów, spędzili setki godzin za kierownicą 22-letniego Land Rovera Defender i osiągnęli swój cel – dotarli na drugi koniec świata, nad zatokę Prudhoe na Alasce.

- Advertisement -

Tak więc niepełnosprawnych podróżników jest wiele i zawsze znajdą się odbiorcy chcący pokonać trasę opracowaną przez Wheel the World. Firma ta organizuje podróże osobom niepełnosprawnym.

Na pomysł, aby osobom niepełnosprawnym udostępnić „Stary Szczyt” wpadł poruszający się na wózku Alvaro Silberstein oraz pełnosprawny Camilo Navarro. Przyjaciele pochodzą z Chile, ale przeprowadzili się do USA, gdzie podczas studiów na Berkeley wpadli na pomysł, aby po obronie studiów otworzyć własny biznes. Pierwsze trasy dla osób niepełnosprawnych stworzyli na terenie Meksyku i Chile.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznaj Alpstein, szwajcarskie góry – f7city.pl

Trasa Machu Picchu to ich najnowszy pomysł. Aby marzenie stało się rzeczywistością musieli zakupić specjalnie przygotowane do górskich warunków wózki, które są lekkiej konstrukcji z aluminium i stali, z dwoma kijkami i siedziskiem na jednym kole.

Podróżnicy muszą się poruszać w towarzystwie pomocnika lub pomocników, ponieważ pomimo że wózek pozwala pokonywać bardzo trudne tereny, to nie można go napędzić samodzielnie. Firma Wheel the World zaczęła współpracę z innymi firmami, które przekazały pieniądze na wózki oraz ich magazynowanie w okolicy trasy, aby podróżni nie musieli ich kupować na własną rękę ani transportować ze swoich pieniędzy.

Dostępność to kwestia kreatywności. Czasami dostajemy telefony od pracowników parków narodowych, którzy chcą byśmy organizowali tam zwiedzanie. Niestety z powodu erozji terenu oraz innych obostrzeń, nie zawsze można tak po prostu postawić rampę dla wózków – mówił w rozmowie z CNN Camilo Navarro.

Za czterodniową wycieczkę osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach muszą zapłacić 1,5 tysięcy dolarów i w tym jest zakwaterowanie.

Od 2017 roku wprowadzono limity sprzedawanych biletów do zwiedzania starożytnego inkaskiego miasta. Lokalne władze zaniepokoiły się dużą ilością turystów, która mogła naruszyć i zagrozić ruinom. Poza limitem biletowym wprowadzono także limit czasowy dla turystów oraz zakaz przelotu i filmowania za pomocą dronów.

Machu Picchu, zdjęcie: facebook.com

Źródło: Independent

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl